Historia 2015

VI  Warmińsko – Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 19 lutego 2015 r. W tym roku  wzięło udział łącznie 38 zespołów, 32 ze szkół ponadgimnazjalnych i 6 zespołów z gimnazjów. Zawodnicy przyjechali  z Olsztyna, Bartoszyc, Działdowa, Elbląga, Giżycka, Gołdapi, Iławy, Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Szczytna i Pisza. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 3 z IV LO w Olsztynie w składzie: Stefan Sokół, Piotr Łosiak, Patryk Brzostek. Opiekun zespołu mgr Magda Burakowska. Na wyróżnienie zasłużyła drużyna nr 1 z Gimnazjum nr 8 w Elblągu która rozwiązała 4 zadania. Skład w/w drużyny: Mark Saunders, Maciej Winczewski, Michał Wójtowicz z opiekunem mgr Marekiem Nitkiewiczem. Honorowymi patronami zawodów zostali: Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Prezydent Olsztyna. Patronami medialnymi byli: Radio UWM FM, Radio Olsztyn, Telewizja Kortowo i TVP Olsztyn. W czasie Zespołowych Zawodów Programistycznych były zorganizowane wykłady dla nauczycieli i innych gości ze szkół reprezentowanych w zawodach. Wykłady z dziedziny informatyki dotyczyły różnych zagadnień, takich jak nowoczesne technologie informatyczne, robotyka, bazy danych, przetwarzanie obrazów i grafiki komputerowej.  Zwycięzcy otrzymali nagrody od Rektora UWM, Prezydenta Olsztyna i firm informatycznych.

V  Warmińsko – Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 11 lutego 2014 r.  Swoją obecnością otwarcie zawodów zaszczycili: Prorektor ds. kształcenia dr hab. Jerzy Andrzej Przyborowski, prof. UWM, Prezydent Miasta Olsztyn dr inż. Piotr Grzymowicz oraz inni goście. Na rozdaniu nagród między innymi była obecna Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie mgr Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz. Honorowymi patronami zawodów zostali: Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Prezydent Miasta Olsztyn oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego mgr Jacek Protas. Patronami medialnymi byli: Radio UWM FM, Telewizja Kortowo oraz Gazeta Olsztyńska.  W roku 2014 wzięło udział 36 zespołów z 22 szkół ponadgimnazjalnych i 2 zespoły z gimnazjów. Zawodnicy przyjechali z Olsztyna, Ornety, Działdowa, Elblągu, Ełku, Giżycka, Nowego Miasta Lubawskiego, Susza, Szczytna i Węgorzewa. W czasie Zespołowych Zawodów Programistycznych zorganizowane były wykłady dla nauczycieli i innych gości ze szkół reprezentowanych w zawodach. Wykłady z dziedziny informatyki dotyczyły różnych zagadnień, takich jak nowoczesne technologie informatyczne, robotyka, bazy danych, przetwarzanie obrazów, grafika komputerowa.

IV Warmińsko – Mazurskie Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 08 lutego 2013 r. Patronatem honorowym zawodów został objęty przez Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty oraz Prezydenta Miasta Olsztyn.  W roku 2013 wzięło udział:  34 zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych i 4 zespoły z gimnazjów. Zwycięzcy Zawodów otrzymali cenne nagrody – sprzęt elektroniczny oraz publikacje naukowe ufundowane przez firmy informatyczne między innymi ZETO, Sprint, Etos, Oracle, Microsoft, PTI, IBM, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty oraz wydawnictwa takie jak PWN, Helion, PWE, BTC oraz IDG.

III Warmińsko – Mazurskie Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 12 lutego 2012 r. Zainteresowanie konkursem było duże, 31 zespołów z 20 szkół zgłosiło chęć uczestnictwa.

II  Warmińsko – Mazurskie Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 16 lutego 2011 r.  Patronatem honorowym zawodów został objęty przez Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty. Zainteresowanie zawodami było duże, 26 zespołów z 13 szkół zgłosiło chęć uczestnictwa. Ponownie podopieczni Pani mgr Magdy Burakowskiej z IV LO nie dali szans innym i zajęli dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce należało do Zespołu Szkół z Działdowa, którego opiekunem był Pan mgr Marcin Kasprowicz.

I Warmińsko – Mazurskie Zawody Programistyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyły się 30 kwietnia 2010 r. Patronatem honorowym zawodów został objęty przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W otwarciu Zawodów uczestniczyli: Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Szczepan Figiel, prof. UWM; Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki dr hab. Szczepan Brym, prof. UWM, Prodziekan ds. Rozwoju WMiI dr Halina Tańska, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty mgr Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska, Vice – Kurator Oświaty mgr Grażyna Przasnyska, Dyrektor ds. Produkcji ZETO mgr Jerzy Kurowski, Kierownik Katedry Informatyki i Badań Operacyjnych prof. dr hab. Witold Łukaszewicz oraz Sędzia Główny Zawodów dr hab. Michał Grabowski, prof. UWM.

W konkursie wzięło udział 20 trzyosobowych zespołów z 11 szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Poziom uczestników, jak podkreślali sędziowie był zróżnicowany. Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca poprawnie wykonały wszystkie zadania, o kolejności zadecydował czas realizacji zadań. Pierwsze oraz trzecie miejsce zajęły zespoły Pani mgr Magdy Burakowskiej z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Olsztynie, natomiast drugie zespół z V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu pod pieczą mgr Bolesława Kucaby i mgr Krzysztofa Krause.