Komisja ds. kontaktu z firmami

dr Paweł Drozda - przewodniczący,
dr Krzysztof Ropiak,
dr Krzysztof Żyjewski,
dr inż. Bartosz Nowak,
mgr Sylwia Błaszkiewicz - sekretarz

Do głównych zadań Komisji ds. kontaktu z firmami należy:

1. Nawiązywanie oraz kontynuacja  współpracy z wiodącymi firmami informatycznymi w regionie w ramach praktyk i staży studentów.

2. Nawiązywanie współpracy z firmami spoza regionu w dobie pracy zdalnej w ramach praktyk studenckich.

3. Współpraca w ramach współprowadzenia zajęć z przedmiotów: Przedmiot Fakultatywny, Projekt zespołowy.

4. Nawiązywanie współpracy w ramach prowadzenia szkoleń, warsztatów przez firmy dla studentów kierunku informatyka.

5. Omawianie z firmami możliwości prowadzenia wspólnych projektów badawczych i publikacji uzyskanych wyników afiliowanych w UWM.

6. Konsultowanie z wiodącymi firmami informatycznymi programu studiów kierunku informatyka, w tym niezbędnych kompetencji, jakie student powinien uzyskać podczas studiów.

7. Nawiązywanie kontaktów z bankami oraz z firmami zajmującymi się analizą danych w kontekście praktyk na kierunku matematyka.

8. Prowadzenie regularnej ewaluacji współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, z uwzględnieniem okresowej oceny współpracy dokonywanej przez studentów, opartej na miarodajnych wskaźnikach i ukierunkowanej na przeprowadzenie analizy SWOT i wdrażanie w jej wyniku działań korygujących i doskonalących.