eliminacje

Rankingi/statystyki

Strefa ucznia

Przy kawie

Archiwum

Witajcie w XV edycji zawodów

XV edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych ruszała już w listopadzie w zmienionej formule. Przez czternaście poprzednich edycji zawody rozrosły się do największej imprezy matematycznej Warmii i Mazur. W finale ostatnich XIV zawodów startowało ponad 500 uczniów z ponad 150 szkół. Skłoniło to organizatorów do zmiany formuły zawodów. Wprowadzono nowe rankingi w zawodach uwzględniające szkoły i nauczycieli, przedłużono etap eliminacji do comiesięcznych cykli oraz zaproponowano nauczycielom współorganizowanie zawodów.

Zobacz czy możesz studiować matematykę?

Aktualności

Gala laureatów 2017 - zaproszenia
5 czerwca 2017 o godz. 11.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM

Szkoły podstawoweGimnazjaSzkoły Ponadgimnazjalne

Zaproszenia

Zaproszenia

Zaproszenia

UWAGA: Proszę zwrócić uwagę, że w zaproszeniach występują nauczyciele niezależnie od zawodników - są laureatami w swoich kategoriach - ich obecność jest bardzo pożądana


Finały XV Zawodów 2017 - oficjalne wyniki

Specjalne prawa dla laureatów i finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych

Szkoły podstawowe
wyniki
Gimnazja
wyniki
Szkoły Ponadgimnazjalne
wyniki

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja szkoły

Klasyfikacja szkoły

Klasyfikacja szkoły

Klasyfikacja szkoły 3-lata

Klasyfikacja szkoły 3-lata

Klasyfikacja szkoły 3-lata

Klasyfikacja nauczyciele

Klasyfikacja nauczyciele

Klasyfikacja nauczyciele

Wrażenia z zawodów

... Nie miałam kiedy podziękowac za zawody. Bardzo miła atmosfera panowała na konkursie. Zostaliśmy ciepło przyjęci. Czuliśmy sie jak u siebie. Super było.
Marta Katarzyna Kulbacka, Gimnazjum nr 2 w Olecku, nauczycielka


Witam serdecznie, zgadzam się z tym co napisała Pani Marta. Na zawodach było bardzo sympatycznie. Pragnę Panu podziękować za te zawody , za to że nas ( nauczycieli i uczniów) zmotywował Pan do działania. Nie było lekko, ale było warto.
Magdalena Adryjanek, Gimnazjum nr 3 w Elblągu, nauczycielka


Dziękuję za docenienie moich wysiłków. Mnie też nie było lekko, ale było warto.
Zbigniew Paprzycki, Koordynator zawodów


Uważamy, że zawody były świetnie zorganizowane. Dzięki życzliwej atmosferze zapomniałyśmy o stresie. Rozwiązywanie zadań przez 6 miesięcy umożliwiło nam powtórzenie materiału i poszerzenie wiadomości - na pewno przyda się do matury. Bardzo podobała nam się uczelnia i mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy mogły ponownie spróbować sił.
Magdalena Piotrowska, Magdalena Dąbrowska, Urszula Tomczyk, I Liceum Ogólnokształcące w Olecku, uczennice klasy 2A


Jeśli chcesz skomentować zawody, to proszę napisz


Zobacz statystyki - tu lub w archiwach XV zawodów

Powstała warmińsko-mazurska strefa matematyczna. Strefa matematyczna (w górnym menu: strefa matematyki), to serwis dla uczniów rozbudowany o część związaną z przygotowaniem do zawodów i rozwijaniem zainteresowań matematycznych: artykuły, materiały pomocnicze przygotowujące do zawodów, ale też artykuły omawiające różne zagadnienia matematyczne.

Dołącz do redaktorów strefy

Laureaci - szkoły ponadgimnazjalne

Jedną z ważnych nowości zawodów jest specjalne premiowanie laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych. Wydział Matematyki i Informatyki gwarantuje laureatom przyjęcie na studia matematyczne lub informatyczne z możliwością studiowania matematyki na specjalnych warunkach z indywidualnym programem studiów oraz przydzielonym opiekunem naukowym. Jest to szybka droga do uzyskania tytułu doktora nauk przez prowadzenie prac badawczych już w okresie studiów.

Prowadzone rankingi

Wprowadzono następujące rankingi zawodów niezależnie w każdej z trzech kategorii zawodów: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

  • najlepszy zawodnik
  • najlepsza szkoła w danej edycji zawodów
  • najlepsza szkoła w perspektywie trzech ostatnich lat
  • aktywna szkoła
  • aktywny nauczyciel

Eliminacje

Eliminacje przebiegają w comiesięcznych cyklach. Mają na celu lepsze przygotowanie uczniów do zawodów. Zadania przygotowywane są przez organizatorów, w tym przez nauczycieli będących współorganizatorami zawodów. Zadania wybrane spośród nadesłanych są na początku każdego miesiąca zamieszczone na stronach zawodów dla szkół, które zarejestrowały swoich uczniów do zawodów. Szkoły mają wyznaczony czas (patrz: terminy eliminacyjne) na przeprowadzenie wewnętrznych zawodów w formie określonej przez regulamin zawodów i przesłanie do organizatora wyników. Zestawienia wyników będą publikowane na stronach zawodów. Po tym czasie zadania są ogłoszone na stronach zawodów i mogą być pomocne dla uczniów niezarejestrowanych do eliminacji. Eliminacje są nieobowiązkowe oprócz obowiązkowego ostatniego cyklu marcowego dla szkół ponadgimnazjalnych i kwietniowego dla pozostałych szkół. Szkoły mogą zgłosić zawodników do finału w dowolnym momencie nie przekraczającym terminu cyklu obowiązkowego podanego przez organizatora.