XII warmińsko-mazurskie zawody matematyczne

Uroczysta Gala Laureatów i Wyróżnionych

http://www.telewizjaolsztyn.pl/artykuly/10/2921/matematycy_spotkali_sie_na_gali_xii_z/

http://www.kurierolsztynski.pl/47239,2014,06,12,gala-laureatow-i-wyroznionych-xii-warminsko-mazurskich-zawodow-matematycznych

http://nidzica.wm.pl/208490,Matematycy-z-Gimnazjum-przy-ZSO-wyroznieni.html#axzz373R3MlTR

 


 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniu 12 czerwca 2014r., o godz. 12:00, w auli C0/2, ul. Słoneczna 54, odbędzie się Uroczysta Gala Laureatów i Wyróżnionych  XII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

Zadania i rozwiązania

Wyniki konkursu
(w razie problemów z wyświetlaniem proszę najpierw zapisać plik na dysku)

 

Na uwagę zasługuje wysoki poziom uczestników konkursu. Przedstawiamy osiągnięcia wszystkich uczestników, którzy rozwiązali ponad połowę zadań. Wyników pozostałych uczestników nie będziemy publikować.

 

Szanowna Nauczyciel(ko)(u) Matematyki,

Dziękujemy za przeprowadzenie eliminacji do XII Warmińsko- Mazurskich Zawodów Matematycznych, i zgłoszenie swoich uczniów.

Serdecznie zapraszamy 15 maja na Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie.

Zawody zaczną się o godzinie 12:00. Zawodnicy ze szkoły podstawowej będą mieli 1,5 godziny, a gimnazjaliści i licealiści 2 godziny, na zrobienie 5 zadań konkursowych, odpowiednio do godziny 13:30 i 14:00. Rejestracja do zawodów rozpocznie się o godzinie 10:00.

Wydział mieści się przy pętli autobusów miejskich "Stary Dwór" w Regionalnym Centrum Informatycznym (RCI) (na granicy administracyjnej Olsztyna, niedaleko wylotowej Al. Warszawskiej w kierunku Olsztynka, za ostatnią w Olsztynie stacją benzynową Orlen). Dojazd autobusami linii 3 i 22 z Dworca Głównego. Poza tym można dojechać autobusami linii 15, 30, 32 i 33.

W czasie konkursu zawodnicy nie mogą mieć przy sobie komórek, kalkulatorów, ani innych indywidualnych urządzeń elektronicznych. Nie mogą też jeść w czasie zawodów.

Bezpośrednio po zawodach, o godzinie 13:30 i 14:00, zaprezentujemy rozwiązania zadań konkursowych.

Niestety w budynku RCI nie ma bufetu. Najbliższe miejsca gdzie można nabyć jedzenie to pętla autobusowa Stary Dwór (zapiekanki) i stacja Orlen, lub bufet w Centrum Konferencyjnym UWM (odległość około 800 metrów). W centrum Kortowa jest dużo miejsc gdzie można zjeść, lub zakupić jedzenie. Odległość do centrum Kortowa to około 1,5 km. Dla zawodników i opiekunów będziemy mieli tylko wodę pitną i jabłka.

Nagrody w naszym konkursie zostały ufundowane przez:

Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego,
Departament Kultury i Edukacji
Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie,
Philips Lighting Ploand S.A., z siedzibą w Pile,
Oddział w Kętrzynie,
NetLand Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie,
Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK - Kraków,
Przedsiębiorstwo Handlowe PAXER - Olsztyn,
Wydawnictwo Aksjomat - Toruń,
Wydawnictwo Nowik - Opole,
Księgarnia Internetowa Tropy,
Bank Spółdzielczy w Szczytnie,
Wydawnictwo Pedagogiczne Operon - Gdynia,
Księgarnia Naukowe ARCHE - Olsztyn,

Życzymy wspaniałej rywalizacji i miłych wrażeń.
Czekamy na Was w Olsztynie!
Z pozdrowieniem,
Maciej P. Wojtkowski

w imieniu zespołu:

Mariusz Bodzioch,
Michaił Borsuk,
Grażyna Ciecierska,
Roman Dobreńko,
Joanna Kluczenko,
Adam Lecko,
Anna Niedziela,
Artur Siemaszko,
Gabriela Tereszkiewicz,
Damian Wiśniewski,
Agnieszka Zawadzka,
Krzysztof Żyjewski

 

Wykaz szkół biorących udział w XII Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych

 

Sponsorzy nagród:

 oraz:

  • Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
  • Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  • Księgarnia Naukowa ARCHE - Olsztyn