Typy zadań:
- „debug na kartce” – napisanie wartości zmiennych, adresów (itp.) na podstawie przygotowane kodu.
- uzupełnianie luk w kodzie.
- zadania z treścią (z przypadkami testowymi lub bez) – składnia programów napisana w C lub pseudokodzie. Zaprezentowany kod (o ile polecenie nie stanowi inaczej) powinien być w miarę możliwości „uniwersalny” (bez mechanizmów dostępnych tylko dla wybranych wersji języka C). Należy być przygotowanym na napisanie niektórych poleceń bez korzystania i możliwości odwołania się do funkcji wbudowanych lub bibliotecznych.
Czas na wykonanie poleceń: 2 godz. 10 min. (130 min.).
Kolokwium odbywa się w formie pisemnej. Rozwiązania zadań można przedstawić na kartkach przygotowanych przez prowadzącego lub własnych. Kolokwium należy wypełnić trwałym przyborem do pisania w innym kolorze niż czerwony (np. zabronione jest pisanie ołówkiem, zmywalnymi piórami czy ścieralnymi długopisami itp.). Zabronione jest ponadto korzystanie z korektora.
Zgodnie z regulaminem zajęć dozwolone jest korzystanie z materiałów papierowych (własnych notatek, książek, skryptów, tablic, itp). Zabronionym jest jest korzystanie z elektronicznych środków do komunikacji na odległość (np. komórka, tablet i inne) oraz wymiennych nośników pamięci (np. pendrivy, dyski zewnętrzne). Komputery w pracowni będą wyłączone. Odręczne notatki muszą być indywidualne. Notatki drukowane/książki mogą być wspólne na kilka osób.
Każda próba niesamodzielności lub korzystanie z niedozwolonych narzędzi będzie karane zerową liczbą punktów za drugie kolokwium.
Przydatne pliki: