mgr Rafał Wiktorzak

Rok ukończenia studiów: 2015
Pierwsza praca po studiach: AML Analyst, The Royal Bank of Scotland, Warszawa
Obecna praca: Junior Product Controller, The Royal Bank of Scotland, Warszawa

Ze względu na charakter studiów (matematyka stosowana) i praktyk studenckich (księgowość), zostałem zatrudniony w The Royal Bank of Scotland jako AML Analyst. Byłem odpowiedzialny za przeprowadzanie KYC (i.e. Know Your Customer), tj. za klasyfikację klientów banku pod względem ryzyka, analizę profilu ich działalności, prześwietlanie pod względem kontaktów z krajami sankcjonowanymi lub osobami na politycznie eksponowanych stanowiskach, etc.

Po dodatkowych szkoleniach z języka angielskiego, Excela i innych aplikacji bankowych oraz dzięki wiedzy o rynkach finansowych, zasadach księgowości i polityce zagranicznej, dołączyłem do zespołu zajmującego się derywatami i produktami inwestycyjnymi jako Junior Product Controller.

W zespole dbam przede wszystkim o poprawną kalkulację rachunku zysków i strat dla określonych portfeli instrumentów finansowych oraz za raportowanie i zatwierdzanie tychże wyników w systemach Front Office'owych (wykorzystywanych przez traderów) i w systemach informacji zarządczej. Odpowiadam też za poprawność danych w księdze głównej i wyjaśnianie kwestii związanych z istotnymi ruchami day-to-day dla określonych instrumentów finansowych.

 

Zainteresowania: literatura XX-wieczna, kalistenika, near-future s-f, bieganie