dr Damian Wiśniewski

Urodziłem się w 1984 roku w Kętrzynie. Tam ukończyłem Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół im. Marii-Curie Skłodowskiej na profilu matematyczno-informatycznym. Następnie podjąłem studia magisterskie na kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie, co okazało się być bardzo dobrym wyborem. W międzyczasie postanowiłem rozwijać swoje zainteresowania fizyką na studiach licencjackich z matematyki z fizyką. W 2008 roku obroniłem z wynikami bardzo dobrymi tytuły licencjata oraz magistra.

Zmęczony nieco pięcioletnimi studiami zafundowałem sobie swoisty gap year. Rok przerwy poświęciłem na naukę języka angielskiego, podróże, bieganie, obijanie się i granie na kompie.

Po takim okresie naładowania baterii, stęskniony za matematycznymi przygodami, z wielką radością wróciłem na Wydział, by rozpocząć czteroletnie studia doktoranckie z matematyki.

Pod kierunkiem profesora Michaiła Borsuka napisałem, a następnie we wrześniu 2013 roku
w Olsztynie obroniłem rozprawę doktorską pt. "Zagadnienia brzegowe dla równań eliptycznych drugiego rzędu w nieograniczonych obszarach stożkowo-podobnych".

Od października 2013r. jestem zatrudniony w Katedrze Analizy i Równań Różniczkowych Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Z jednej strony praca na Wydziale pozwala mi pogłębiać działalność badawczą w zakresie eliptycznych zagadnień brzegowych w obszarach nieograniczonych (jestem autorem lub współautorem siedmiu artykułów naukowych, referowałem m.in. na konferencjach w Brukseli, Hanowerze i Lwowie), ale również rozwijać pasję dydaktyczną. Uwielbiam uczyć studentów, jestem promotorem wielu prac licencjackich i magisterskich z matematyki, jak również (współ)autorem dwóch prac dydaktycznych oraz jednej z zakresu historii matematyki.

Olsztyn jest idealnym miejscem do uprawiania sportu, więc najczęściej czas wolny spędzam na bieganiu, jeźdżeniu rowerem lub wędrówkach po okolicznych lasach. Od trzech lat występuję również jako obrońca w wydziałowej drużynie piłkarzykowej. Moje rekordy biegowe : półmaraton - 1:25:39, 10 km – 38:15 :) Zapraszam do studiowania i wspólnych treningów!