Wydziałowa Liga MTG

                Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniach Wydziałowej Ligi Magic The Gathering.

 

                Magic The Gathering (MTG) jest uznawana za pierwszą kolekcjonerską grę karcianą. Pierwsza edycja (nazywana Alpha) została wydana w 1993 r. i od tego czasu regularnie pojawiają się kolejne dodatki. Ciekawostka – pomysłodawca i twórca MTG, Richard Garfield, jest matematykiem. Do gry w MTG potrzebne są co najmniej dwie osoby i dwie talie. Podstawowe informacje dotyczące zasad, przebiegu i formatów rozgrywki oraz budowania talii można znaleźć pod adresem https://magic.wizards.com/en/new-to-magic. W ramach Wydziałowej Ligi MTG gramy w formacie Casual, to znaczy każdy gracz używa dowolnej talii zbudowanej z co najmniej 60 kart.

 

                Standardowo spotykamy się dwa razy w tygodniu:

  • Środa, 7:30-9:30, s. A 3/7;
  • Piątek; 7:30-9:30, s. A 3/7.

 

                Jeśli chcesz spróbować gry w MTG, ale nie znasz zasad lub nie masz własnej tali, to na naszych spotkaniach zawsze znajdziesz graczy chętnych do pomocy oraz dodatkowe talie do grania. Każdy jest mile widziany!

 

                Dodatkowo (oprócz zwyczajowych spotkań) w okresie od 30.04 do 29.05 organizujemy rozgrywki w formacie Magic League Dominaria. Jest to rodzaj rozgrywki szczególnie przyjazny dla nowych graczy. Nie jest tu wymagane posiadanie wcześniej przygotowanej talii. Każdy z graczy ligowych kupuje 3 boostery (paczki 15 kart) z dodatku Dominaria, a następnie buduje z nich minimum 30-sto kartową talię. Do talii należy dołożyć własne karty lądów, ale jeśli ich nie posiadasz, to na rozgrywkach ligowych będzie dostępna landstacja, czyli zestaw podstawowych lądów do wykorzystania. Co tydzień, jak również po przegraniu trzech meczy pod rząd, do swojej puli kart można dokupić jeden nowy 15-kartowy booster. Całkowity koszt udziału jednego gracza powinien wynieść około 75 zł (przy założeniu wykorzystania 6 boosterów).

 

                Aktualne informacje dotyczące naszych spotkań i rozgrywek ligowych będziemy zamieszczać na stronie https://www.facebook.com/groups/378754515887934/ grupy zrzeszającej studentów naszego wydziału grających w MTG. Jeśli chcesz zgłosić udział w Magic League Dominaria lub uzyskać dodatkowe informacje, to prosimy o kontakt z opiekunem Wydziałowej Ligi MTG – dr. Arturem Woike.

mail: awoike@matman.uwm.edu.pl