Wizyta laureatów regionalnych konkursów matematycznych i informatycznych na WMiI

19 kwietnia 2024 na Wydziale Matematyki i Informatyki w Olsztynie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom regionalnych przedsięwzięć i konkursów matematycznych i informatycznych. Przedsięwzięcia te odbywały się w ciągu ostatniego roku w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zrzeszonych w programie Klasa z ECDL.

Patronat nad konkursami objęli Wydział Matematyki i Informatyki UWM oraz Koordynator Regionalnego ICDL PTI w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte ICDL. Patronat na konkursami informatycznymi objęło Koło Warmińsko-Mazurskie PTI.

Uroczystego wręczenia dyplomów dokonał prof. dr hab. Adam Doliwa, dziekan WMiI, natomiast pani Paulina Awiżeń, dyrektor CE Egzaminacyjnego Edugika wraz z Hanną Pikus z KR ICDL wręczyły certyfikaty nowym Egzaminatorom ICDL, studentom i uczniom.

Po uroczystości uczniowie wzięli udział w pokazach warsztatowych w wydziałowym laboratorium robotyki inteligentnej. Warsztaty poprowadził student Marcel Hinc (członek Naukowego Koła Robotyki) pod kierunkiem prof. Piotra Artiemjewa. Na potrzeby pokazu student użył własnej gry VR, którą przygotowuje w ramach pracy inżynierskiej.

Ponadto, uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia serwerowni uniwersyteckiej, gdzie poznali jej ogólną architekturę i wymogi bezpieczeństwa, zobaczyli zastosowanie wirtualizacji (działania wielu wirtualnych maszyn na jednym fizycznym serwerze) oraz wykorzystanie macierzy dyskowych (o różnych konfiguracjach) do szybkiego i bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych.

Na koniec zaproszeni goście uczestniczyli w interaktywnej wystawie w nowo otwartym Centrum Popularyzacji Nauki Kortosfera na UWM w Kortowie. Pobyt w Kortosferze był nagrodą, którą ufundowało Koło Warmińsko-Mazurskie.

Składamy serdeczne podziękowania studentom i pracownikom wydziału za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.