Studenci z Informatyki w Mistrzostwach Cyberiada. Drugie miejsce w Wyprawie Kwalifikacyjnej!

Drużyna złożona ze studentów kierunku Informatyka zajęła drugie miejsce w Wyprawie Kwalifikacyjnej odbywającej się w Bydgoszczy pod koniec listopada 2021 w ramach Mistrzostw Projektowanie Gier Komputerowych Cyberiada.

Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowych Cyberiada to projekt organizowany przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - „Teatrikon” z siedzibą w Lublinie. Inicjatywa jest częścią Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

W pierwszym etapie tzw. Wyprawie Kwalifikacyjnej uczestnicy zostali przypisani do kilku regionalnych baz. Studenci mieli okazję brać udział w warsztatach związanych z projektowaniem gier w ramach trzech ścieżek: game design, experience design oraz game developement. Wydarzenie miało formułę 24-godzinnego game jame’u – całodobowego wyzwania, którego celem było przygotowanie produkcji. Wybór studentów padł na grę 2D. Zadaniem bohatera jest shakowanie komputerów umieszczonych w specjalnych miejscach na planszy. Produkcja jest dostępna na portalu itch.io pod adresem https://wilduk.itch.io/blackout .

Skład zespołu stanowi sześciu studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Łukasz Łuckiewicz, Jakub Baranowski, Nikodem Banach, Szymon Bieniaszewski, Szymon Bogdański i Jakub Baliński oraz Filip Pokorzyński z jednej z bydgoskich uczelni. Opiekunami zespołu są mgr inż. Cezary Morawski i dr Piotr Jastrzębski.

Mimo zakończenia pierwszego etapu – studenci nie kończą swojej pracy. Kilka dni temu pojawiła się już nieco zmodyfikowana wersja projektu. Same Mistrzostwa Cyberiada także się nie kończą. W połowie grudnia studenci wezmą udział w Wyprawie Edukacyjnej, gdzie będą mieli okazję wziąć udział w serii szkoleń i warsztatów oraz w kolejnym wydarzeniu typu game jam.

Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku oraz trzymamy kciuki za udział w dalszych etapach!