Spektakl i warsztaty teatralne dla studentów UWM z Teatrem Kloszart i Kolektywem Teatralnym Babushka

Co się stanie, gdy spotkają się młodzi zapaleńcy teatru z zawodowymi, młodymi aktorkami? Może powstać niesamowita mieszanka wybuchowa!
Akademickie Centrum Kultury UWM zaprasza wszystkich studentów UWM na eksplorację przestrzeni teatru pod czujnym okiem profesjonalistów.

Proces aktorski obejmuje uczestnictwo w spektaklu „STAN NIETRWAŁY” Kolektywu Teatralnego BABUSHKA, rozmowy z twórcami po spektaklu oraz dwugodzinne warsztaty aktorskie Teatru Kloszart z Gościem Specjalnym - Kolektywem Teatralnym BABUSHKA w składzie Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska. Na tych, którzy połkną teatralnego bakcyla, czekają kolejne warsztaty, które będą odbywać się cyklicznie, aż do czerwca.

Plan dwudniowego procesu aktorskiego:

21.02.2022 (poniedziałek) godz. 19:00 – Spektakl „STAN NIETRWAŁY” Kolektywu Teatralnego BABUSHKA, wstęp 20 zł, miejsce: Aula Teatralna. Bilety do nabycia przed spektaklem.

Po spektaklu spotkanie i rozmowy z twórcami. Wydarzenie otwarte dla wszystkich.

• 23.02.2022 (środa) godz. 18:00 - dwugodzinne Warsztaty aktorskie Teatru Kloszart i Gościa Specjalnego – Kolektywu Teatralnego BABUSHKA w składzie Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska, miejsce: Aula Teatralna.

Wydarzenie tylko dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na warsztaty aktorskie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Prosimy o wysłanie wiadomości email o treści: „Imię, nazwisko, numer telefonu z dopiskiem – „Biorę udział” pod adres mailowy kolektyw.teatralny.babushka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia zostaną zrealizowane w pełnym reżimie sanitarnym.

Opis spektaklu „STAN NIETRWAŁY”:
To tytuł pierwszego, autorskiego spektaklu Kolektywu Teatralnego BABUSHKA.
Scenariusz powstał metodą verbatim - tworzenia tekstu sztuki, a następnie spektaklu na podstawie rozmów/wywiadów z ludźmi. Tematem rozmów była samotność.
Przeprowadzono 24 wywiady na podstawie których stworzono 9 postaci. Każda z postaci stara się odpowiedzieć na pytanie:
JAKI JESTEŚ?
JAK DZIAŁAJĄ ZMYSŁY?
SAMOTNOŚĆ. CO TO JEST?
CZYM JEST CISZA?
CO POMAGA PRZETRWAĆ STAN OSAMOTNIENIA?
Spektakl przedstawia rozmaite źródła osamotnienia, formy ucieczek od tego stanu i zakreśla sposoby przezwyciężania tego uczucia. Został on stworzony w myśl zasady „życie pisze najlepsze scenariusze”.
scenariusz: Paulina Kajdanowicz
reżyseria: Giovanny Castellanos