Robot Spot od Boston Dynamics – nowe możliwości sterowania

W laboratorium robotyki inteligentnej nie ustają prace nad robotem Spot.

Studenci Naukowego Koła Robotyki skoncentrowali swoje wysiłki na opracowaniu metody sterowania robotem przy użyciu bieżni do wirtualnej rzeczywistości The Cyberith Virtualizer ELITE 2. Symulator VR umożliwia pełny ruch w 360 stopniach.

Osiągnięcie naszych studentów pozwala na sterowanie ruchami Spota, symulując jednocześnie ruch osoby znajdującej się na bieżni. Robot może poruszać się w przód i w tył oraz obracać.

To zaledwie jedno z wyzwań, przed którymi stoi zespół pracujący nad robotem, gdyż kolejnym celem jest integracja kamer robota z goglami do wirtualnej rzeczywistości oraz możliwość sterowania nim za pomocą gestów.

Jesteśmy pełni entuzjazmu w oczekiwaniu na kolejne etapy rozwoju naszych prac badawczych, a każdy postęp jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszych działań. Wierzymy, że nasze osiągnięcia w zakresie robotyki przyczynią się do rozwijania nowych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na społeczność naukową oraz przemysł technologiczny.

Dziękujemy naukowcom z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM i Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej za możliwość pracy z robotem.