Relacja z podpisania umowy o współpracy pomiędzy UWM a grupą PKP

W dniu 22 lutego 2023 roku na naszym Wydziale odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy PKP S.A, PKP-Informatyka Spółka z o.o. a Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ze strony naszej Uczelni umowę podpisał JM Rektor dr hab. Jerzy A. Przyborowski prof. UWM. W imieniu spółki umowę podpisał Członek Zarządu PKP S.A. dr Rafał Zgorzelski. Współpraca otwiera możliwości praktyk i staży oraz wspólną realizację projektów badawczo-rozwojowych.

Studenci naszego Wydziału mieli również okazję wysłuchania wykładów nt. tworzenia technik data science i ich praktycznego zastosowania oraz budowania systemów informatycznych dla transportu kolejowego i jego bezpieczeństwa.

W rozmowie z radiem UWM FM Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Adam Doliwa, podkreśla potencjalne korzyści z nawiązanej współpracy.  "Bardzo się cieszę na naszą współpracę na poziomie naukowym. Jestem pewien, że firma PKP Informatyka dostarczy naszym naukowcom impuls do działania. Mam na myśli podsunięcie realnie istniejących problemów do rozwiązania. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy w procesie ewaluacji dyscypliny naukowej informatyka techniczna i telekomunikacja.”