W pogoni za nowinkami technologicznymi i w poszukiwaniu inspiracji – studenci WMiI na targach Warsaw Industry Automatica
Postęp technologiczny pędzi w niewiarygodnym tempie. Nie ma innej możliwości, jak być na bieżąco z nowinkami, jeśli chce się być częścią tego postępu. Dlatego nasi studenci chętnie uczestniczą w wydarzeniach, gdzie mają okazję spotkać się z najnowszymi technologiami i zaczerpnąć z nich inspirację do swoich dalszych działań.
Studenci na targach
Studenci z NKR Varid (Naukowe Koło Robotyki VR, AI, Robotics - Integration and Development) wzięli udział w Warsaw Industry Automatica, czyli największych w Polsce targach automatyki przemysłowej i robotyki.
Targi odbyły się 12-14 maja w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie k. Warszawy.
Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na jego oficjalnej stronie: automaticaexpo.com.
Niezwykłe spotkania z liderami w branży automatyki i robotyki
Nasi studenci, Jakub, Krzysztof, Dominik, Michał, Kamila, Filip i Jaewon, mieli okazję zobaczyć na żywo wielu ciekawych wystawców z branży automatyki i robotyki (Waites, Sabur, Schmalz, FAiRP, Connect Solutions), w tym producentów kobotów: Dobot i Farino.
W poszukiwaniu inspiracji
Było to bardzo inspirujące doświadczenie, a wiele podpatrzonych tam rozwiązań studenci mają zamiar wprowadzić w swoich aktualnych projektach. Planują m.in. pracować nad zachowaniami psa-robota, stosując skomplikowane algorytmy i uczenie maszynowe oraz nad użyciem sterowników PLC w systemie SmartLab.
Koło naukowe z pasją do robotów
Naukowe Koło Robotyki, działające na Wydziale Matematyki i Informatyki, zrzesza bardzo aktywnie działających studentów. Obecnie podopieczni dr. hab. Piotra Artiemjewa, prof. UWM programują robota półhumanoidalnego oraz współpracują z uniwersytetem w Cambridge.
Projekt dotyczący robota półhumanoidalnego jest obecnie jednym z najważniejszych i zarazem najbardziej interesujących spośród tych, nad którymi pracują członkowie Naukowego Koła Robotyki.
O tym i innych projektach oraz działalności NKR, przeczytacie w artykule na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:
https://uwm.edu.pl/aktualnosci/studenci-z-uwm-programuja-robota-ktory-ma-zostac-recepcjonista