Plebiscyt Belfer UWM 2021!

Studenci, Absolwenci, Pracownicy Uniwersytetu‼

Zbliżamy się do finału plebiscytu Belfer UWM 2021 na najlepszego nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego. Tegorocznym reprezentantem Wydziału Matematyki i Informatyki został dr Jarosław Kosiorek. Głosowanie zostało już zakończone. O wynikach dowiemy się podczas Gali Belfra UWM 2021, która odbędzie się 25 stycznia, o godzinie 19:00. Transmisja online odbędzie się m.in. w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/events/1541505889553536/.

A oto krótki opis naszego Belfra przygotowany do tej inicjatywy:
Od pierwszych zajęć z Doktorem Jarosławem Kosiorkiem, wiemy, że jest to człowiek z przeogromną pasją do wykładanego przedmiotu oraz z jeszcze większą sympatią do studentów. Potrafi zainteresować podopiecznych, pokazać zagadnienia i przekazać ogromną wiedzę w taki sposób, aby wszystko stało się jasne, bez cienia wątpliwości, a wcale nie jest to proste zadanie – Doktor bowiem uczy między innymi algebry liniowej i analizy matematycznej. Dlaczego zyskał tak ogromną sympatię u nas – studentów? Pierwszy semestr zajęć na Wydziale Matematyki i Informatyki jest bardzo trudny, lecz to właśnie tutaj, na zajęciach, spotkają profesora Kosiorka, który od pierwszych zajęć pomaga, przeprowadza przez natłok informacji, które napływają z każdej strony. Studenci innych wydziałów i kierunków takich jak Biotechnologia czy Energetyka lub osoby uczęszczające na seminaria magisterskie również mogą go kojarzyć! Doktor był także promotorem około setki prac magisterskich – studenci wybrali go wielokrotnie.