Ośrodek ds. Osób z Niepełnosprawnościami pilnie poszukuje stenotypistów!

Stenotypista to osoba, które piszą bezwzrokowo, szybko i dokładnie to co mówi wykładowca, słowo w słowo (w skrócie jak tłumacz symultaniczny tłumaczący przekaz tekstowy na żywo).

Żeby zostać stenotypistą studenta z niepełnosprawnością wystarczą szczere chęci, wolny czas, odrobina empatii, sumienność i obowiązkowość.
Pomoc polegałaby na notowaniu w czasie rzeczywistym na komputer treści wykładów i ćwiczeń.

Każda współpracująca osoba może wybrać z planu zajęć studenta z niepełnosprawnościami odpowiedni wolny dopasowany planami zajęć studenta do swojego czas pracy.

Mile widziane osoby, które kształcą się na Wydziałach:
- Prawa i Administracji UWM (w trybie stacjonarnym),
- Humanistycznych UWM (w trybie stacjonarnym),
- Nauk Społecznych UWM (w trybie stacjonarnym),
- Matematyki i Informatyki UWM (w trybie stacjonarnym),
- Nauk Ekonomicznych UWM (w trybie stacjonarnym i zdalnym).

Zainteresowanych pełnieniem funkcji stenotypisty oferujemy współpracę na podstawie umowy zlecenia.

Kontakt na adres e-mail: malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl

Kontakt osobisty w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami, ul. Oczapowskiego 12 B, pokój 106/S2, I piętro (Biblioteka Uniwersytecka), tel.: 89-523-38-66.