Matematycy z całego świata spotkają się w Olsztynie – konferencja „Congressio-Mathematica” już wkrótce

Już po raz 10 naukowcy z całego świata spotkają się, aby dyskutować o matematyce i informatyce.

X Konferencja „Congressio-Mathematica” odbędzie się w trybie stacjonarnym w dniach 19-22 września 2024 roku w Omega Hotel *** w Olsztynie.

W ramach konferencji planowane są sekcje tematyczne tj.: analiza zespolona, analiza funkcjonalna, informatyka, dydaktyka matematyki, historia matematyki i inne.

Konferencja pod przewodnictwem dra hab. Adama Lecko, prof. UWM – Kierownika Katedry Analizy Zespolonej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim (Instytut Matematyki), Politechniką Łódzką (Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej i Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki) oraz Politechniką Lubelską (Wydział Mechaniczny).

Wśród prelegentów znajdą się m.in. naukowcy z Indii, Niemiec, Rumunii, Bułgarii czy Malezji.

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na stronie X Konferencji Matematyczno-Informatycznej Congressio-Mathematica.