Goście z Turcji i wykład 5 PAŹDZIERNIKA 2018

Szanowni Państwo!

W dniu 5 października 2018 będziemy gościć na naszym Wydziale 3-osobową delegację z Bogazici University (Stambuł) w składzie:

Prof. Nilgun Isik (Pani Dziekan – the Faculty of Arts and Science)
Prof. Talin Budak (Pani Kierownik Katedry – Chair of Math. Dept.)
Prof. Fatih Ecevit  (Pan Prodziekan, pracownik Katedry Matematyki)

Gorąco zapraszam na odczyt, który zostanie wygłoszony przez pracownika naukowo-dydaktycznego tego bardzo prestiżowego (renoma światowa) uniwersytetu w Stambule.

Prelegent: Fatih Ecevit

Tytuł: Boundary element methods for the frequency independent solution of single- and multiple-scattering problems

Abstrakt przesłany przez prelegenta:
We present hybrid boundary element methods for the solution of single-scattering problems. They are applicable in the entire frequency spectrum, and they can be extended to encompass multiple-scattering problems using a Neumann series decomposition. Finally, the convergence of Neumann series can be significantly enhanced through a Krylov subspace approach preserving the phases of multiple-scattering iterations, and a further reduction in the computational cost can be obtained by a non-standard dynamical Kirchhoff preconditioner.

Miejsce i czas odczytu: PIĄTEK 5 PAŹDZIERNIKA 2018, GODZ. 13.15;  SALA  C/01, UL. SŁONECZNA 54

Na powyższy odczyt mogą Państwo zaprosić studentów, z którymi mają Państwo zajęcia (niekoniecznie prowadzone w tym samym czasie!), zamiast jednego obowiązkowego 1,5-godzinnego bloku lekcyjnego, o ile Państwo uznają, że warto.

Jan Jakóbowski
   Dziekan WMiI