.

W dniach 19-25 września 2022 roku zapraszamy na VIII Międzynarodową Konferencję Matematyczno-Informatyczną „Congressio-Mathematica”.

Organizatorzy:

• Katedra Analizy Zespolonej, Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Instytut Matematyki, Uniwersytet Rzeszowski
  • Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, Politechnika Łódzka
  • Wydział Mechaniczny, Politechnika Lubelska

W ramach konferencji planowane są sekcje tematyczne: analiza zespolona, analiza funkcjonalna, informatyka, dydaktyka matematyki, historia matematyki i inne.

Organizatorzy pozostają otwarci na propozycje uczestników utworzenia innych sekcji.

W wydarzeniu wezmą udział naukowcy krajowi jak i z zagranicznych ośrodków m.in. Brigham Young University (USA), ORT Braude College of Engineering (Izrael), Tor Vergata University of Rome (Włochy),  University of Eastern Finland (Finlandia), University of Belgrade (Serbia), Kyungsung University (Busan, Korea), Indian Institute of Technology Roorkee (Indie), Swansea University (UK), Indian Institute of Technology Madras (Indie), Babeş-Bolyai University (Rumunia).

"Congressio-Mathematica" jest corocznym projektem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Lubelskiej. Tegoroczna edycja jest ósma z cyklu. Konferencja jest interdyscyplinarna, a jej tematyka jest ściśle związana ze specjalnościami reprezentowanymi przez zaproszonych mówców plenarnych - wiodących naukowców reprezentujących swoje dziedziny. Wokół nich organizowane będą grupy tematyczne skupiające uczestników konferencji.

Projekt VIII Międzynarodowa Konferencja Matematyczno-Informatyczna "Congressio-Mathematica" dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka” – moduł „Wsparcie konferencji naukowych”. Wartość dofinansowania: 72 820 zł, całkowity koszt projektu: 104 445 zł.

Cele projektu:

• przedstawienie aktualnego stanu wiedzy w tematyce reprezentowanej przez liderów konferencji;
  • stworzenie warunków do nawiązania konkretnej współpracy naukowej, w tym interdyscyplinarnej, pomiędzy uczestnikami konferencji;
  • wzmocnienie relacji dwustronnych pomiędzy zespołami badawczymi oraz wymiana dobrych praktyk;
  • poprawa umiejętności prezentacji wyników naukowych przede wszystkim u młodej kadry oraz podniesienie jakości tych wyników (odzwierciedlające się np. w liczbie cytowań);
  • wzmocnienie współpracy międzynarodowej;
  • poszerzenie współpracy pomiędzy naukowcami poprzez popularyzację badań naukowych;
  • upowszechnianie wyników badań z omawianych działów matematyki, informatyki oraz ich zastosowań;
  • zwiększenie międzynarodowej rozpoznawalności jednostek i instytucji biorących udział w konferencji.

Strona konferencji http://wmii.uwm.edu.pl/congressiomath/