Strefa matematyczna

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Krystyna Orłowska, Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie

Jestem nauczycielką matematyki w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie, miejscowości położonej w gminie Dywity. Nazwa miejscowości pochodzi od rosnących tu drzew - buków, stanowią one niezwykle urokliwy krajobraz, który zachwyca zwłaszcza jesienią. Studia matematyczne ukończyłam na wydziale matematyczno-fizycznym Uniwersytetu Białostockiego. Tytuł mojej pracy magisterskiej to „Wstęp do teorii równań dynamicznych na skalach czasowych” jak sama nazwa wskazuje moja praca była pierwsza oczywiście w Polsce, w w/w dziedzinie.
Po zakończeniu studiów podjęłam pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel matematyki. Przez kolejne lata pracowałam w gimnazjum, liceum oraz technikum. Ukończyłam szereg kursów doskonalących umiejętności zawodowe. Jestem również egzaminatorem egzaminu maturalnego z matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w gimnazjum.
Od kilku lat jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci Jakuba i Wiktorii, a w wolnej chwili zgłębiam tajniki nauki podstaw gry w szachy w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Krystyna Orłowska jest współorganizatorem XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych


 
Powrót do poprzedniej strony