Płyta do pracy inżynierskiej powinna być typu CD-R (lub DVD-R lub DVD+R jeśli rozmiar projektu nie wystarcza na nagranie na płycie CD, wszystkie płyty muszą być jednakowego typu, muszą to być płyty w standardzie jednorazowego zapisu). Dopisek RW na płycie oznacza, że jest ona wielokrotnego zapisu. Jeśli rozmiar projektu przekracza standardowy rozmiar płyt DVD, to proszę o kontakt – ustalimy coś indywidualnie.
Płyta musi być naklejona w „białej miękkiej kopercie do płyt” na końcu tekstu (przykładowe zdjęcie). Płyta ma być przyklejona tak, aby wyjmować ją „od góry”.
Płyta powinna mieć zamkniętą ścieżkę (w sensie by nie można do niej coś dogrywać). To nie jest formalny wymóg, ale dobrze by było by bez problemu otwierała się na Windowsie – trzeba wybrać odpowiedni system plików (pracownicy administracji mogą chcieć coś sprawdzić np znak wodny na tekście).
Mam też prośbę by podpis na płycie był w miarę możliwości estetyczny i najlepiej odręczny.
W razie problemów, w pokoju na wydziale mam nagrywarkę i marker do płyt.
Co należy nagrać na płytę?
- plik pdf tekstu, który został wydrukowany (ważne, że każde pobranie „wersji do druku” z APD generuje nowy znak wodny, należy wydrukować ostatnią pobraną wersję z APD i ten sam plik pdf umieścić na płycie, po wydrukowaniu pracy inżynierskiej nie należy pobierać ponownie „wersji do druku” z APD, gdyż zmieniają się znaki wodne). Nazwa pliku ma być zgodna z formatem w APD.
- na płycie nie powinny być umieszczone pliki pomocnicze do tekstu jak np. pliki .tex, wordowskie, grafiki itp.
- w jednym folderze proszę o umieszczenie kodu źródłowego projektu (może to być ostatnia migawka z gałęzi master na gicie, może być pełne repozytorium Gita – o ile commity są „cenzuralne”)
- w drugim folderze powinna być umieszczona finalna wersja aplikacji (plik wykonywalny), jeśli aplikacja jest na kilka systemów operacyjnych – każdy OS w oddzielnym folderze,
- mile widziane jest stworzenie pliku typu README z krótkim opisem co potrzebne do uruchomienia aplikacji (jeśli coś więcej niż klik na exe) i/lub do skompilowania projektu (np. numer wersji Unity, dodatki, pluginy).