10 powodów do studiowania matematyki na WMiI

Postanowiłeś studiować matematykę?  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego może być dla Ciebie trafnym wyborem!

1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jedyną uczelnią w Polsce o strukturze zbliżonej do uniwersytetów amerykańskich: jest tu i matematyka z informatyka, i „mini-politechnika” (Wydział Nauk Technicznych) i medycyna. Studiując w takim środowisku, będziesz miał szersze horyzonty, a więc będziesz lepiej przygotowany do znalezienia pracy w regionie, w Polsce i na całym świecie.
  2. Wydział Matematyki i Informatyki UWM  ma strukturę wzorowaną na ogólnouniwersyteckiej: wśród wykładowców są profesorowie matematyki, informatyki i fizyki, a badania naukowe jakże często są interdyscyplinarne i obejmują zarówno tematy teoretyczne, jak i wiele zastosowań, od topologii algebraicznej po modelowanie matematyczne terapii nowotworów. Nasz wydział, jako jedyny w Polsce, nie uległ pokusie sztywnego podziału na poszczególne dyscypliny. Studiując u nas, nauczysz się współpracować z przedstawicielami różnych dziedzin życia, wiedzy i nauki.
  3. Kadra profesorska naszego wydziału ma rozpoznawalny na całym świecie dorobek naukowy w różnych gałęziach matematyki, profesorowie są laureatami prestiżowych nagród środowiskowych, m.in. nagród PAN, Nagrody im. Wacława Sierpińskiego i innych, są członkami komitetów redakcyjnych  ważnych międzynarodowych czasopism matematycznych. Każdy z nich chętnie podzieli się z Tobą swoją  wiedzą.
  4. Wydział Matematyki i Informatyki posiada prawo do nadawania stopnia doktora nauk matematycznych. Spora grupa naszych absolwentów uzyskała tu doktoraty, najlepsi zostali u nas zatrudnieni. Jest to grupa młodych, zdolnych i dynamicznych wykładowców, o bardzo wysokich kwalifikacjach naukowych i dydaktycznych. Młoda kadra WMiI to nie tylko nauka, ale też znakomite nauczanie. Co roku ktoś z nich zostaje nominowany do tytułu „Belfra Roku” w ogólnouczelnianym konkursie.  Warto od nich się uczyć!
  5. Od 2017 roku Wydział pracuje nad programem „Jednoczesne studia z matematyki i informatyki.”  Polegają one na stworzeniu ścieżki edukacyjnej zapewniającej dogodne warunki do studiowania na DWÓCH kierunkach (matematyka i informatyka), z uzyskaniem DWÓCH dyplomów. Najprawdopodobniej od jesieni 2017, a najpóźniej od 2018 r. taka ścieżka powstanie. Zwiększy to konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy.
  6. Jeśli interesuje Cię kariera naukowa, tu znajdziesz wiele możliwości, ponieważ nasze grono profesorskie zapewni najlepszym  indywidualną opiekę.
  7. Jeśli jesteś mieszkańcem Warmii i Mazur, nie wyjeżdżaj do Krakowa, Poznania czy Warszawy tylko dlatego, że ich dyplomy mają „wyższą rangę”. To złudzenie, najprawdopodobniej zgubisz się w tłumie, jak setki innych… Wybierz studia LICENCJACKIE u nas, z naszą pomocą okrzepnij i rozwiń skrzydła. Będziemy cierpliwie Tobie pomagać, aż będziesz przygotowany do dłuższego lotu do tych wszystkich wymarzonych miejsc nie wyłączając Paryża i Nowego Jorku. Mamy przykłady absolwentów naszych studiów licencjackich, którzy z powodzeniem podejmują studia magisterskie i doktoranckie we Francji, USA i Wielkiej Brytanii. Wydział sprzyja wyjazdom naszych studentów za granicę w ramach programu „Erasmus”, z naszą pomocą zobaczysz świat i zdobędziesz doświadczenie.
  8. Zależy Ci na komforcie studiowania? U nas znajdziesz życzliwych wykładowców, którym zależy na Twoich sukcesach.
  9. Pomyśl o aspekcie finansowym. Czy warto płacić większe pieniądze aby zgubić się w tłumie?
  10.  Skądkolwiek jesteś, nie znajdziesz w Polsce piękniejszego od Kortowa campusa (z plażą i żaglówkami), czystszego i bezpieczniejszego miasta od Olsztyna, ładniejszej okolicy, jezior i lasów niż na Warmii i Mazurach.