Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie
Dzisiaj jest 24 października, imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała , a jutro: Ingi, Darii, Sambora
 wydział
  Strona Główna
  Poczta Wydziałowa
  o nas
  kadra
  struktura
  rada wydziału
  uprawnienia akademickie
  jakość kształcenia
  Krajowe Ramy Kwalifikacji
  dziekanat
  misja
  historia
  nasze osiągnięcia
  badania naukowe
  konferencje i sympozja
  Nowy wydział
  seminaria wydziałowe
  akredytacja
  studenci
  wymiana studentów
  USOS
 studenci
  aktualności wmii
  ogłoszenia dziekanatu
  czesne
  plany zajęć
  MS IT Academy
  MSDN AA
  Microsoft Live@Edu
  akademia CISCO
  koła naukowe
  pomoc materialna
  studenci niepełnosprawni
  praktyki
  sprawy dyplomantów
  podania
  harmonogram obron
  ois
 ogłoszenia
  oferta kształcenia
  studia podyplomowe
  dla kandydatów studiów stacjonarnych
  dla kandydatów studiów niestacjonarnych
  dla absolwentów
  konkursy: oferty pracy
 inne
  ciekawe strony
  galeria zdjęć (nowa)
  Microsoft Imagine Cup
  kortowiada
  ODN
  szkoły średnie
   III zawody programistyczne
   zawody programistyczne UWM
  zawody matematyczne
  zawody studenckie w Ostrawie
 ptm
   IV Forum PTM
  o ptm
  lista członków
  odczyty
  popularyzacja mat.
  konkursy
  sprawozdania





 
 

Polish version English version Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych Wydrukuj zawartość strony

UWM w Olsztynie - Wydział Matematyki i Informatyki

Katedra Matematyki Stosowanej

 

  • RYCHLEWSKI J. 2001. Elastic waves under unusual anisotropy. J. Mech. and Physics of Solids, 49: 2651-2666.
  • DYMNIKOWA I., DOBOSZ A., FILCHENKOV M., GROMOV A. 2001. Univesrses inside a lambda - black hole. Physics letters B, 506: 351-361.
  • DYMNIKOWA I., KHLOPOV M. 2001. Decay of cosmological constant in self consistent inflation. European Physical J. C 20: 139-146.
  • DYMNIKOWA I., HASAN A., ULBRICHT J., ZHAO J. 2001. Limits on the sizes of fundamental particles and gravitational mass of the Higgs particle. Gravitation and Cosmology, 7: 122-130.
  • DYMNIKOWA I., 2001. Short biography of V.A. Ruben. General Relativity and Gravitation, 33: 366-367.
  • ŁACHACZ A., GRABOWSKI S. 2001. Soil water retention curves of some soil of the experimental station in Tomaszkowo near Olsztyn. Natural Sciences, 9: 297-306.

Katedra Informatyki i Badań Operacyjnych

 

  • DEMIDENKO V., MIIACELSKI M., (w druku). Kwadratowy problem przydziału a pakowania grafów. Vesci Akademii Nauk Belarusi. 

Katedra Logiki I Podstaw Informatyki

 

  •  BUSZKOWSKI W. 2001. Lambek Grammars Based on Pregroups. w: P. de Groote, G. Morrill i C. Retore (red.), Logical Aspects of Computational Linguistics, LNAI 2099, Springer, Berlin : 92-105.

Katedra Analizy i Równań Różniczkowych

 

  • LEMAŃCZYK M., SIEMASZKO A. 2001. A note on the existence of a largest topological factor with zero entropy. Proceeding of the Amer. Math. Soc. 129 (2): 475-482.
  • PARK K.K., SIEMASZKO A. 2001. Relative topological Pinskner factor and entropy pairs. Monatshefte fur Mathematik, 134 (1): 67-79.
     

Katedra Fizyki I Metod Komputerowych

 

  • POSZWA A., RUTKOWSKI A. 2001. Highly accurate calculations for a hydrogenic atom in magnetic field of arbitrary strength. Phys. Rev. A 63: 43418-43421.
     

Zakład Algebry i Geometrii

 

  • GERMANIUK M. 2001. Projective subvariaties of the Plucker variety and rational morphisms. Demonstratio Mathematica, Vol XXXIV, 4: 881-888.
  • JAKÓBOWSKI J., KROLL H. J., MATRAŚ A. 2001. Minkowski planes admitting automorphism group of small type. J. of Geometry, 71: 78-84.
  • JAKÓBOWSKI J., MATRAŚ A. 2001. Milticentral automorphisms in Geometries of circles. Bulletin of the Polish Acad. Sci. Mathematics, 49: 417-432.
  • IBANEZ R., RUDYAK Y., TRALLE A., UGARTE L. 2001. Symplectically harmonic forms on six-dimensional  nilmanifolds. Comment. Math. Helvetici, 76: 89-109.
  • TRALLE A. 2001. On solvable Lie groups without latices. Contemporary Mathematics, 288: 437-441.
|UWM| |Ośrodek Informatyczno Sieciowy| |Poczta Wydziałowa|